Акт Злуки між УНР та ЗУНР



22 січня 1919 року
стало знаковою датою в історії України – на Софійській площі в Києві було проголошено Акт Злуки між Українською Народною Республікою (УНР) і Західно-Українською Народною Республікою (ЗУНР). Ця подія символізувала об’єднання українських земель у єдину соборну державу.

Ідея об’єднання визрівала десятиліттями, адже українські землі тривалий час перебували під владою різних імперій. Західноукраїнські землі були частиною Австро-Угорщини, тоді як Наддніпрянська Україна перебувала під контролем Російської імперії. Однак після розпаду цих імперій унаслідок Першої світової війни з’явився шанс реалізувати прагнення до єдності.

Акт Злуки був підписаний 1 грудня 1918 року в Фастові, а офіційне оголошення відбулося саме 22 січня. На урочистій церемонії у Києві звучали слова про те, що відтепер “єдина, незалежна Українська Народна Республіка” об’єднує всі українські землі. Цей день став символом мрії про об’єднання українців у соборній державі. Сьогодні 22 січня відзначається як День Соборності України, нагадуючи про важливість єдності та спільних зусиль у боротьбі за державність і національну ідентичність.

Коментарі