Сім чудес стародавнього світу


Це сім найбільш вражаючих архітектурних та інженерних споруд, створених у давнину. Більшість із них уже не існує, але їхні легенди живуть досі.

1) Велика піраміда в Гізі (Єгипет) – єдине з чудес, що збереглося до наших днів. Ця грандіозна гробниця фараона Хеопса (XXVI ст. до н. е.) вражала своєю величчю та точністю будівництва.

2) Висячі сади Семіраміди (Вавилон, Месопотамія) – розкішний каскад терас із зеленню та водоспадами, створений для цариці. Вважається, що їх могли знищити землетруси.

3) Статуя Зевса в Олімпії (Греція) – величезна фігура бога-громовержця заввишки 12 м, оздоблена золотом та слоновою кісткою. Зникла після пожежі.

4) Храм Артеміди в Ефесі (Мала Азія, нині Туреччина) – грандіозний храм, присвячений богині мисливства, був зруйнований Геростратом у 356 р. до н. е.

5) Мавзолей у Галікарнасі (Карія, нині Туреччина) – розкішна гробниця царя Мавсола, від якої походить слово "мавзолей". Руйнування завершили хрестоносці.

6) Колос Родоський (острів Родос, Греція) – 33-метрова бронзова статуя бога Геліоса, що стояла біля гавані. Зруйнована землетрусом.

7) Александрійський маяк (Єгипет) – один із найвищих маяків у світі (близько 140 м), допомагав мореплавцям, поки його не зруйнували землетруси.

Ці чудеса – символи людського генія, хоча більшість із них назавжди втрачені.

Коментарі